Påskegudstjenester i Thorning, Grathe og Vium kirker

Påskegudstjenester i Thorning, Grathe og Vium kirker

Påskegudstjenester i Thorning, Grathe og Vium kirker

# Nyheder

Påskegudstjenester i Thorning, Grathe og Vium kirker

Påskegudstjenester i Thorning, Grathe og Vium kirker

Palmesøndag d. 29 marts

Gudstjeneste i Vium kirke kl. 09:00
Højmesse i Thorning kirke kl. 10:30

Skærtorsdag d. 2 april

Højmesse i Thorning kirke kl 16:30
Skærtorsdagsspisning bagefter i sognehuset

Langfredag d. 3 april

Stilegudstjeneste i Grathe kirke kl. 19:30

Påskedag d. 5 april

Gudstjeneste i Thorning kirke kl. 09:00
Højmesse i Vium kirke kl. 10:30

2. Påskedag d. 6 april

Højmesse i Grathe kirke kl. 10:30

Du vil måske også kunne lide...

Thorning-Grathe-Vium Pastorat

Blichersvej 31A 
Thorning

8620  Kjellerup 

 

 

THORNING: CVR – nr 81771057

EAN – nr. 5798000854925

GRATHE: CVR- nr 18220113 

EAN- nr. 5798000853966

VIUM: CVR – nr 65536919

EAN – nr. 5798000856455

Sognepræst (vikar) Julie Hejslet Kajgaard

Tlf.: 23447619 og mail: julka@km.dk

Træffes ikke fredag

 

Sognepræst Mikael Holst Kongensholm

Tlf: 21606005 og mail: mik@km.dk

Træffes ikke mandag

(ansat 25% i Thorning-Grathe-Vium)